З березня 2009 року при Хмельницькому державному експериментальному протезно - ортопедичному підприємстві відкрився стаціонар первинного складного протезування та реабілітації на 12 ліжко-місць, який проводить первинну реабілітацію осіб після ампутації нижніх чи верхніх кінцівок, забезпечує їх протезування та адаптацією в суспільстві.
       Під наглядом кваліфікованих спеціалістів тут здійснюється підготовка інвалідів до протезування, проводиться навчання користуванням протезно-ортопедичними виробами, реабілітація інвалідів, тобто весь комплекс медичних, фізичних, соціальних та  психологічних заходів, спрямованих на надання допомоги у відновленні чи компенсації порушених та втрачених функцій організму, усунення обмежень життєдіяльності та адаптацію до навколишнього середовища.
         У стаціонарі розміщено 5 палат ( три 2-х місні та дві 3 –х місні); а також 2 одномісні палати, обєднані окремим санвузлом; є кабінет лікувальної фізкультури та фізіотерапії; кабінет масажиста; маніпуляційний кабінет, ванна кімната;  їдальня; туалети та кімната первинного огляду.
       Для зручного пересування інвалідів стаціонар оснащений просторим комфортабельним ліфтом.
    У всіх палатах є: кондиціонери, телевізори, шафи для одягу, новітні ортопедичні ліжка,  приліжкові тумбочки та окремі настінні бра.
    Кабінет ЛФК оснащений: килимовим покриттям; великою дзеркольною стіною;
тренажером «сходинки», що регулюється на різну висоту; апарати для розробки суглобів верхніх та нижніх кінцівок, гімнастичними матами та спеціально підготовленими грузами для розробки контрактур ампутованої кінцівки.
 У фізіотерапевтичному кабінеті  спеціаліст проводить фізіотерапевтичні маніпуляції (УВЧ, магніт, ультразвук) сучасними вдосконаленими апаратами.
      Ванні кімнати, душові та санвузли оснащенні спеціальними поручнями та кріпленнями для зручності пацієнтів в самобслуговуванні.
      Для поліпшення циркуляції крові, заспокоєння нервової системи та пом’якшення тканини рубців проводяться хвойні та сольові ванни.
 Пацієнти  забезпечуються необхідними безкоштовними медикаментами та 4-разовим харчуванням в затишній їдальні.
         Комфорт та затишок у стаціонарі підтримує персонал стаціонару: сестри медичні, сестра-господиня, санітарки-прибиральниці, буфетниці.
      Безпосереднє керівництво роботою персоналу здійснює завідуючий стаціонаром. В своїй роботі підпорядкований заступнику директора з медичної роботи підприємства.

      Для пацієнтів стаціонару створено реабілітаційне відділення, що знаходиться на території підприємства в окремому приміщенні, де працюють такі спеціалісти як:  
     -психолог- надає психологічну підтримку та адаптацію, яка полягає в поліпшенні психологічного стану осіб з ампутованими кінцівками, впливі на життєву мотивацію, формуванні позитивного мислення, навчанні навиччкам,подолання складних життєвих ситуацій формуванні впевненості у собі,переборення особистих психологічних комплексів і стереотипів шляхом методики психологічного дослідження, методів психологічної корекції та просвітницької роботи , корекційних занять, індивідуальних, групових бесід, психологічних тренінгів та індивідуальних програм розвитку;
   -фізичний реабілітолог-навчає максимальному самообслуговуванню та самостійності в побуті та дозвіллі, гігієні , вдосконаленні отриманих навичок, відновленні та підтримці фізичного стану, безпечному пересуванні з допомогою допоміжних засобів, шляхом впровадження комплексу вправ на основі індивідуальної програми реабілітації та фізкультурно-оздоровчих заходів;
   -соціальний працівник- здійснює соціально-побутова реабілітація, яка полягає у виробленні, підтримці або відновленні соціально-побутових навичок автономного проживання, таких як комунікації, самообслуговування, приготування та розігріві їжі, роботи в групі, шляхом використання сучасних господарсько-побутових приладів, налагодження міжособистісних стосунків у групі.
     В реабілітаційному відділенні є: кабінети спеціалістів;  кімната відпочинку; просторий холл, який оснащений дошкою Євмінова, Шведською стінкою, велотринажером та біговою доріжкою, музичним центром, телевізором та DVD- плеєром; спеціально оснащеною кухнею для соціально-побутової реабілітації пацієнтів; два санвузола.
      В стаціонарі працює юрист, який надає юридичні консультації.      

Медичними показаннями для госпіталізації до стаціонару первинного, складного протезування та реабілітації є:
•    Первинне протезування;
•    Складне протезування: дефекти після вилущення в суглобах однієї або більш кінцівок; післяопераційні кукси кінцівок у верхній третині сегментів; неоформлені кукси після ампутації кінцівок на любому рівні, що потребують спеціальної підготовки до протезування; після ампутаційні дефекти кукс нижніх кінцівок на любому рівні, що потребують спеціальної підготовки до протезування; після ампутаційні  кукси нижніх кінцівок, що є наслідком захворювання периферійних судин /облітеруючий ендартеріїт, атеросклероз, тромбоз, емболія тощо/; після ампутаційні дефекти двох і більше кінцівок; вроджені недорозвинення кінцівок і деформація хребта в’ялі паралічі в резидуальному періоді поліомієліту при відсутності деформацій, що заважають протезуванню; паралічі в’ялі і спастичні внаслідок захворювань і травм хребта та спинного мозку без порушення функції тазових органів. Особи з нижніми паралічами з порушенням функції тазових органів можуть бути прийняті до стаціонару у виключних випадках за рішенням заступника директора з медичної роботи і лише з особою, яка здійснює нагляд за хворим; інші деформації, що виникли внаслідок різних захворювань і пошкоджень /остеомієліт, поліартрит, рахіт, травми, вогнепальні поранення тощо/.
Медичними протипоказаннями для госпіталізації до стаціонару є:
•    підвищена температура тіла невиясненої етиології;
•    інфекційні захворювання;
•    гострий запальний процес кінцівки, що протезується;
•    шкіряні і венеричні захворювання;
•    відкрита форма туберкульозу легень;
•    язви і свищі на кінцівці, що протезується;
•    епілепсія і психічні захворювання;
•    хронічний алкоголізм, наркоманія;
•    порушення функції опорно-рухового апарату, що потребує реконструктивного лікування в зв’язку з неможливістю протезування.
       Направлення на протезування здійснюється через районне чи міське управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Для цього потрібно подати такі документи:
•    Паспорт;
•    Ідентифікаційний код;
•    Пенсійне посвідчення;
•    Довідку МСЕК;
•    Довідка ЛКК про необхідність протезування.

         Для направлення на первине, складне протезування в умовах стаціонару необхідно мати такі документи:
(в реєстратуру)
•    Направлення з районого чи міського управління праці та соціального захисту населення  на протезування, чохли, ортопедичне взуття.
•    Паспорт;
•    Ідентифікаційний код;
•    Пенсійне посвідчення;
•    Довідку МСЕК;
(в стаціонар)
•    Результат ФГ легень (не більше 1 року);
•    Довідку про сан.епід. оточення (контакт з інфекційним хворими), яка дійсна на протязі 3-ох днів.
•    Копія останьої виписки з історії хвороби;
 (де для осіб з цукровим діабетом повинна бути зазначена схема прийому дози інсуліну).
А також при собі мати:
•    1 пара зміного взуття, туалетна бумага, мило, рушник;
•    Ліки, які Ви постійно вживаєте;
•    Вміння ходити на милицях;
•    Комплект зміної натільної білизни;
Пацієнти направляються до стаціонару за наявності вільних місць, а також згідно черги, яка встановлюється завідуючим стаціонару, за спеціальним повідомленням.
 Перед приїздом обов’язково зателефонувати за вказаними номерами телефонів та узгодити дату госпіталізації
Наша адреса: м. Хмельницький, вул. Чорновола 159/1 (мікрорайон Раково)
Тел. (0382) 64-74-13, 74-49-75    моб. тел. (067) 369-83-80; (068) 833-13-60