Ортези на стопу

Ортези на стопу залежно від виконуваних ними функцій розподіляють на наступні підрупи:

  • для підтримування повздовжнього склепіння стопи;
  • у разі відхилення стопи на зовні (із супінатором у п’ятковому відділі стопи);
  • деторсійні у разі «розкрученої» стопи;
  • деторсійні у разі «розкрученої» стопи з приведенням переднього відділу стопи;
  • у разі відхилення стопи назовні (із супінатором у п’ятковому та передньому відділах стопи);
  • для підтримування поздовжнього та поперечного склепінь стопи;
  • у разі відхилення стопи всередину;
  • у разі відхилення стопи всередину з одночасним її приведенням;
  • з компенсаторами укорочення;
  • для розвантаження болісних місць, лікування виразок у разі діабетичної стопи.

 

Ортези на гомілковостопний суглоб-стопу шарнірні

Ортез на гомілковостопний суглоб шарнірний виконує функцію фіксування гомілки та гомілковостопного суглоба в коригованому положенні з можливістю рухів. Показання щодо призначення: спинальна м’язова атрофія та споріднені синдроми, ураження нервових корінців і сплетень, моно невропатія нижньої кінцівки, дитячий церебральний параліч (ДЦП) та інші паралітичні синдроми, вальгусна деформація, варусна деформація, різна довжина кінцівок, поздовжнє вкорочення великогомілкової кістки, ураження нервових корінців і сплетень, моно невропатія нижньої кінцівки, ДЦП та інші паралітичні синдроми, післятравматичний артроз, незрощення перелому (псевдоартроз), уповільнене зрощення перелому, остеомієліт.

Ортези на колінний-гомілковостопний суглоб стопу безшарнірні

Ортез на колінний-гомілковостопний суглоб стопу безшарнірний  виконує функцію фіксування та підтримування нижньої кінцівки у визначеному положенні. Показання щодо призначення: спинальна м’язова атрофія та споріднені синдроми, розсіяний склероз, спадкова та ідіоматична невропатія, спадкова моторна та сенсорна невропатія,  церебральний параліч та інші паралітичні синдроми, серопозитивний ревматоїдний артрит,  післятравматичний артроз суглобів,  уроджені деформації стопи.

Ортези на колінний-гомілковостопний суглоби-стопу шарнірні

Ортез на колінний гомілковостопний суглоб-стопу фіксувально-коригувальний  виконує функцію фіксування нижньої кінцівки та коригування деформацій. Показання щодо призначення: наслідки поліомієліту, ураження нервових корінців і сплетень, ДЦП та інші паралітичні синдроми, ревматоїдний артрит, гонартроз, вальгусна деформація, варусна деформація, порушення цілісності кістки.

Ортези на тазостегновий суглоб

Ортез на тазостегновий суглоб шарнірний має модульну конструкцію і налаштовується індивідуально для кожної особи (дитини або підлітка). Навколо тазового поясу фіксується тазовий бандаж апарату, що має пластину-підставу з закріпленими на ній двома шарнірами. Кожен шарнір з’єднаний зі штангою, що охоплює стегно. Регульована позиція шарнірів забезпечує необхідне відведення лівого і правого стегна.

Ортези на грудний, поперековий відділи хребта, тазостегновий-колінний-гомілковостопний суглоби-стопу

Ортез на грудний, поперековий відділи хребта, тазостегновий-колінний-гомілковостопний суглоб-стопу, фіксувально-коригувальний, з корсетом та двома ортезами на нижню кінцівку з можливістю стояння та переміщення  виконує функцію фіксування нижніх кінцівок, грудного та поперекового відділів хребта під час стояння та переміщення. Показання щодо призначення: спинальна м’язова атрофія та споріднені синдроми, первинні ураження м’язів, ДЦП, геміплегія, параплегія і тетраплегія, моноплегія нижньої кінцівки, остеомієліт, коксартроз.