В Україні гостро стоїть проблема протезування поранених

Війна на сході залишила без рук і ніг щонайменше 1.500 бійців. Держава здатна забезпечити їх штучними кінцівками, але протезуватися на батьківщині солдати не квапляться.

За весь час проведення антитерористичної операції на сході були поранені більше 3.000 українських військовослужбовців. Більше половини з них мають серйозні поранення кінцівок і, швидше за все, будуть мати потребу в протезуванні.

На початку вересня Кабінет Міністрів ухвалив рішення надати учасникам АТО право на позачергове протезування за рахунок держбюджету. На ці цілі було додатково виділено 279 млн грн.

Цих грошей з надлишком вистачить на всіх нужденних, якщо воїни будуть протезуватися в Україні. Вітчизняний протез самої сучасної моделі з пневматичним або гідравлічним механізмом обійдеться в 60-70 тис. грн. У той же час ціна на імпортний протез  верхньої або нижньої кінцівки, забезпечених електронікою, досягає 600 тис. грн.

Втім, поки бійці не надто довіряють українським фахівцям, очікуючи, що зібраних для них через волонтерів коштів вистачить на послуги за кордоном. Хоча в Міноборони стверджують, що вітчизняні протези не менше якісні. До того ж учасники АТО зможуть протезувати незалежно від надання їм інвалідності.