Застосування термопластичних матеріалів

Застосування термопластичних матеріалів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів при травмах і захворюваннях опорно-рухового апарату та їх використання в клінічній практиці

Ортезування - один з найважливіших компонентів в комплексі реабілітаційних лікувальних заходів при захворюваннях і травмах опорно-рухового апарату і є методом компенсації його функціональних порушень.

Ортезування ортопедичними апаратами і Тутор дозволяє значно поліпшити функцію опорно-рухової системи і забезпечує тим самим можливість самостійного пересування і виконання побутових і професійних дій. Не менш важлива роль апаратів і Тутор для профілактики вторинних деформацій. Апарати та тутора надають лікувальний ефект, створюючи вигідні умови для ослаблених м'язів і для відновлення пошкоджених ділянок кістково-суглобового апарату.

Раніше на протезно-ортопедичних підприємствах виготовлялися апарати, тутора і корсети зі шкіри, металу, поліамідного лаку. Сьогодні ці вироби безнадійно застаріли, оскільки вимагають складної технології виробництва і тривалих термінів виготовлення. Крім того вони мали значну вагу, були негігієнічно, і обмежували підгонку в готовому вигляді. Випуск та виробництво подібних протезно-ортопедичних виробів виправдано в сучасній ортопедії, в основному, для літніх пацієнтів або людей страждають захворюванням опорно-рухового апарату з дитячого віку.

На сьогоднішній день контингент інвалідів та осіб, які потребують індивідуальних протезно-ортопедичних виробах, значно помолодшав і суттєво збільшився. Це - люди працездатного віку, які потребують швидкої соціальної та трудової адаптації, люди, здатні працювати і утримувати сім'ю. Сучасні протезно-ортопедичні вироби з термопластичних матеріалів дійсно допомагають вирішувати завдання якнайшвидшої реабілітації та лікування хворих та інвалідів.

Ще в 60-х роках в літературі з'являються згадки про вироби з термопластів.

Застосовувані сучасні полімерні термопластичні матеріали (поліетилен і ТЕРМОЛІН) поєднують в собі ряд визначальних властивостей: хімічну стійкість, механічну міцність, низьку температурну стійкість, легкість, антитоксичність, антіконцерогенность і антиалергенність.

Індивідуальні ортези, виготовлені з термопластичних матеріалів, повинні відповідати таким вимогам:

    Забезпечувати фіксацію і динамічну корекцію пошкоджених сегментів у функціонально правильному положенні;
    Супроводжувати розвантаженню пошкодженого сегмента з перенесенням навантаження на здорові ділянки тіла для можливості відновлення функції кінцівки;
    Гігієнічність (повинна бути забезпечена можливість санітарної обробки виробу);
    Естетичність (ортез повинен бути легким, міцним і по можливості не виступати з-під одягу);
    Можливість проведення ранньої реабілітації хворого з використанням ортеза.

З цією метою на нашому підприємстві впроваджені в клінічну практику наступні види виробів:

Тутор на плечовий суглоб
Тутор на плечовий суглоб Тутор на плечовий суглоб застосовується після переломів в області плечового суглоба і верхньої третини діафіза плечової кістки, в період нестабільності, при пошкодженнях святочно-капсульного апарату, при плече-лопаткової періартриті, після операцій на зв'язковому апараті плечового суглоба.

Тутор на ліктьовий суглоб
Тутор на ліктьовий суглоб Тутор на ліктьовий суглоб - застосовується для іммобілізації несправжніх суглобів у верхній третині передпліччя і після оперативних втручань на ліктьовому суглобі, при запальних і дегенеративних захворюваннях ліктьового суглоба, а так само при парезі м'язів передпліччя.

Тутор на всю руку
Тутор на всю руку Тутор на всю руку - призначається при помилкових суглобах передпліччя, для іммобілізації ліктьового суглоба після оперативних втручань, при парезі м'язів верхньої кінцівки, при запальних і дегенеративних захворюваннях ліктьового суглоба.

Апарат на всю руку з шарніром в ліктьовому суглобі
Апарат на всю руку з шарніром в ліктьовому суглобі Апарат на всю руку з шарніром в ліктьовому суглобі - застосовується при переломах і помилкових суглобах в середньої третини і нижньої третини діафіза плечової кістки, а так само у верхній третині передпліччя, після оперативних втручань на ліктьовому суглобі з метою профілактики деформацій і тугорухливості, при запальних і дегенеративних захворюваннях ліктьового суглоба, а так само при парезі м'язів передпліччя.

Тутор на променевозап'ясний суглоб
Тутор на променевозап'ясний суглоб Тутор на променевозап'ясний суглоб - застосовується при вялоконсолідірующіхся переломах кісток передпліччя в нижній третині і п'ясткових кісток, запальними та дегенеративними захворюваннями лучезапястного суглоба.

Апарат для жорсткої фіксації тазостегнового суглоба з напівкорсет
Апарат для жорсткої фіксації тазостегнового суглоба з напівкорсет Апарат для жорсткої фіксації тазостегнового суглоба з напівкорсет - призначається для іммобілізації таза і тазостегнового суглоба, в період консолідації переломів області тазостегнового суглоба і верхньої третини стегна, при нестабільності суглоба після ендопротезування.

Тутор для жорсткої фіксації кульшового та колінного суглобів з напівкорсет
Тутор для жорсткої фіксації кульшового та колінного суглобів з напівкорсет Тутор для жорсткої фіксації кульшового та колінного суглобів з напівкорсет - призначається при переломах і помилкових суглобах середньої та нижньої третини стегнової кістки, при запальних і онкологічних захворюваннях області тазостегнового суглоба, таза і стегна.

Тутор для фіксації колінного суглоба
Тутор для фіксації колінного суглоба Тутор для фіксації колінного суглоба - застосовується після травм і операцій у галузі дистального відділу стегнової кістки і проксимального відділу гомілки, при травмах капсульно-зв'язкового апарату колінного суглоба, гемартрозах, артрозо-артритах, бурситах, синовіїтах, менісцітах, а так ж при помірній вальгусной або варусной деформації гомілки, рекурвація колінного суглоба і паралічі м'язів нижньої кінцівки різної етіології. Тутор забезпечує іммобілізацію колінного суглоба з фіксацією 2/3 стегна і 2/3 гомілки. При необхідності посилюється металевими шинами, а система кріплень дозволяє створити необхідний ступінь компресії.

Тутор для жорсткої фіксації на всю ногу і розвантаженням під тубер
Тутор для жорсткої фіксації на всю ногу і розвантаженням під тубер Тутор для жорсткої фіксації на всю ногу і розвантаженням під тубер (сідничний кістка) - призначається при переломах і помилкових суглобах верхньої та середньої третини гомілки, а так само нижньої третини стегна, при запальних захворюваннях області колінного суглоба, при млявому і спастическом паралічі нижніх кінцівок, при тенденції до згинальній контрактуре колінного суглоба.

Тутор на гомілковостопний суглоб
Тутор на гомілковостопний суглоб Тутор на гомілковостопний суглоб - застосовується після переломів кісток гомілковостопного суглоба та нижньої третини гомілки, при їх уповільненої консолідації, при пошкодженнях зв'язкового апарату гомілковостопного суглоба, при артритах різної етіології, при деструктивних захворюваннях гомілковостопного суглоба.

Апарат на всю ногу з колінним шарніром
Апарат на всю ногу з колінним шарніром Апарат на всю ногу з колінним шарніром - призначається при поширеному паралічі або парезі м'язів нижньої кінцівки; після рекурвація колінного суглоба, а так само для розвантаження і фіксації нижньої кінцівки.

Висновки:

    Сучасні матеріали дозволяють за рахунок індивідуального моделювання виробів максимально наблизити їх конфігурацію до анатомічної форми сегмента тіла і забезпечувати адекватну іммобілізацію за рахунок точної анатомо-фізіологічної адаптації до тіла пацієнта, що дає можливість проводити ранню навантаження пошкодженої кінцівки. Вага пов'язки в 10 разів легше гіпсової.
    Необхідні ортопедичні вироби виготовляються в терміни від декількох годин до тижня.
    Використання термопластів в травматології та ортопедії дозволяє принципово змінити методику консервативного лікування і реабілітацію хворих в післяопераційному періоді. Виготовлений ортез дозволяє на стадіях до консолідації перелому повернути втрачену функцію, проводити динамічну корекцію в процесі лікування з урахуванням відновлення функції.
    Термін служби полімерного вироби у багато разів перевищує термін служби пов'язки з гіпсу. Можна знімати пов'язку і проводити гігієнічні процедури.

Згідно чинного законодавства в Україні - інваліди, діти-інваліди та діти до 18-ти років забезпечуються технічними засобами реабілітації безкоштовно, за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті.

Для безкоштовного отримання протезно-ортопедичного виробу необхідно стати на облік в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання надавши наступні документи:

    паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16-ти років);
    висновок МСЕК про встановлення групи інвалідності (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК);
    індивідуальна програма реабілітації (для інваліда чи дитини-інваліда) або висновок ЛКК (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких встановлена ​​до 01 січня 2007 року, як безстрокова або строк дії якої не закінчився), що містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації ;
    свідоцтво про взяття на облік (для бездомних осіб);
    ідентифікаційний код (для осіб старше 16-ти років);
    довідка про реєстрацію місця проживання для дітей та дітей-інвалідів віком до 16-ти років;
    посвідчення, що підтверджує право на пільги (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, і ветеранів державної пожежної охорони).

Після надання зазначених документів, місцеве управління соціального захисту населення ставить пільговика на облік і видає направлення на отримання протезного виробу. З даним напрямком можна звернутися на наше підприємство для замовлення і безкоштовного отримання необхідного виробу.