ПРО ПІДПРИЄМСТВО

На межі двох десятиліть  70-х – 80-х р.р.. на  околиці  міста, в районі  мікрорайону  Раково  було  закладено  перші  цеглини  Хмельницької  протезно – ортопедичного підприємства.

У 1980 році  розпочало  працювати  виробництво, основним завданням якого стало забезпечення людей з обмеженими функціональними можливостями,  пенсіонерів   та інших громадян Хмельницької області  протезно-ортопедичним  виробами, ортопедичним взуттям та  іншими   засобами  реабілітації.

На  підставі  наказу  концерну  “Укрпротез”  №-37  від  12.03.1998р.  з 1.04.1998 р.   створено  Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство.

Наше підприємство належить  до  сфери  управління  Міністерства соціальної  політики  України. У своїй  діяльності   керується  Конституцією  України, законами України, актами  Президента  України  і   КМУ, наказами   Міністерства  соціальної  політики  України,  а також  Статутом підприємства.

 • Предметом  діяльності  ХДЕПОП  є  виготовлення  протезно-ортопедичних виробів, ортопедичного  взуття,  виробів  медичного призначення.
 • Метою   діяльності  підприємства   є  задоволення  потреб  населення    у  необхідних  видах  протезно-ортопедичних  виробів, ортопедичному  взутті  та виробах  медичного  призначення.

На обліку піідприємства перебуває  близько 30000 громадян, які потребують протезно-ортопедичної допомоги.

З  метою  подальшого  виконання завдань, спрямованих  на вирішення  соціальних  проблем для осіб, які самостійно не пересуваються та проживають за межами обласного центру, але так само потребують протезно-ортопедичної допомоги, організовано виїзди медико-технічних бригад  в районні та міські управліннях праці та соціального захисту населення, лікувальні заклади, а також за місцем проживання.

Таким  чином, мета діяльності  підприємства:

 • якісне забезпечення технічними засобами реабілітації окремих категорій населення;
 • впровадження сучасних, прогресивних технологій  по виготовленню  протезно-ортопедичних виробів  та  ортопедичного  взуття.

На підприємстві працює медичний центр, де розпочинається шлях особи з особливими потребами до реабілітації. До складу медичного центру входить:

 • Реєстратура, яка зручно розташована біля центрального входу підприємства;
 • Амбулаторне відділення, де здійснюється прийом осіб з особливими потребами досвідченими і кваліфікованими лікарями-ортопедами, техніками-протезистами та механіками протезно-ортопедичних виробів;
 • Стаціонар первинного складного протезування та реабілітації на 18 ліжко-місць де проводять протезування, ортезування та реабілітацію осіб після ампутацій кінцівок і дітей з порушенням опорно-рухового апарату та захворюваннями центральної нервової системи. Під наглядом кваліфікованих спеціалістів проводиться навчання користування протезно-ортопедичними виробами та весь комплекс медичних, фізичних, соціальних та психологічних реабілітаційних заходів спрямованих на надання допомоги у відновленні чи компенсації порушених чи втрачених функцій організму та адаптації до навколишнього середовища. Для зручного пересування осіб з особливими потребами стаціонар оснащений просторим комфортабельним ліфтом. У всіх палатах є: кондиціонери, телевізори, шафи для одягу, новітні ортопедичні ліжка,  при ліжкові тумбочки та окремі настінні бра.

На підставі змін, що відбулися в державі, щодо забезпечення пільгових категорій населення технічними засобами реабілітації, на базі нашого підприємства, з метою безкоштовного забезпечення осіб з особливими потребами – жителів Хмельницької області кріслами колісними, тростинами, милицями та іншими виробами (за індивідуальними замовленнями), був створений Сервісний центр де надаються консультативні послуги:

 • Кваліфікована допомога в підборі необхідної за медичними показаннями і одночасно зручною коляски (крісла колісного);
 • Допомога у виборі та оформленні замовлення на підприємство виробника;
 • Допомога в отриманні необхідного технічного засобу реабілітіції;
 • Післягарантійне обслуговування та ремонт крісел колісних.